تیم اجرایی پایدار سولار

امروزه نیاز کشور به انرژی برق بیشتر از هر زمانی است. و همچنین جلوگیری از تولید بیشتر گازهای گلخانه‌ای یک تقاضای جهانی است. موسسین و سهامداران پایدار سولار که گروهی از مهندسین زبده کشور با سابقه درخشان دانشگاهی و اجرایی هستند، بر آن شده‌اند تا نقش سازنده‌ای در اجرای این اهداف داشته باشند.

رزومه دکتر میرقادری

دکتر سید رسول میرقادری

دکتری سازه از دانشگاه پردو امریکا

دکتر سید رسول میرقادری عضو هیئت مدیره شرکت سولار سازه پایدار فارغ‌التحصیل رشته مهندسی سازه در مقطع کارشناسی در سال ۱۳۵۵ از دانشکده مهندسی سازه دانشگاه صنعتی شریف. و فارغ‌التحصیل از رشته مهندسی سازه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سال‌های ۱۳۵۸ و ۱۳۶۰ از دانشگاه پردو آمریکا می‌باشد.

وی در حال حاضر عضو هیئت علمی با مرتبه استادی در دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران می‌باشد. از فعالیت‌های ایشان می‌توان به موارد فوق اشاره نمود. تدریس دروس مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری. راهنمایی بیش از ۱۰۰ پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد در رشته سازه. راهنمای ۱۵ پایان‌نامه در مقطع دکتری سازه. تالیف و ترجمه ۱۴ کتاب درسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری. چاپ بیش از ۱۲۰ مقاله علمی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی. چاپ و ارائه بیش از ۳۰۰ مقاله علمی در کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی. طراحی سازه بیش از ۱۰۰ پروژه ساختمانی، صنعتی و یادمانی. عضو موثر کمیته‌های تدوین مباحث مقررات ملی ساختمانی ایران در طی ۲۰ سال گذشته. 

مهندس بهروز منصور

کارشناسی ارشد سازه از دانشگاه تهران

مهندس بهروز منصور مؤسس؛ عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سولار سازه پایدار از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۶ به مدت ۱۴ سال بوده‌اند. همچنین عضو هیئت مدیره و نایب رئیس هیئت مدیره و از مدیران اجرایی پایدار سولار از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون می‌باشد. از فعالیت‌های اجرایی ایشان قبل از تاسیس این شرکت می‌توان به این موارد اشاره کرد. سرپرست کارگاه نیروگاه سیکل ترکیبی فارس به مدت پنج سال، سرپرست کارگاه و مدیر پروژه احداث ساختمان سیمیلاتور وزارت نیرو به مدت دو سال. سرپرست ابنیه فنی پروژه راه‌سازی اتوبان زنجان به تبریز قطعات هفت و هشت به مدت یک سال.

ایشان دارای مدرک کارشناسی مهندسی عمران و همچنین مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه از دانشگاه تهران است. که در هر دو دوره با رتبه‌ی یک فارغ‌التحصیل شده‌اند. مهندس منصور دارای تخصص‌های مدیریتی؛ مالی و اجرایی بوده و از سال ۱۳۷۹ دارای پروانه نظام مهندسی استان تهران می‌باشد.

دکتر محمد چمنی

دکتری مدیریت کسب و کار D.B.A از دانشگاه تهران

دکتر محمد چمنی مدیر عامل شرکت سولار سازه پایدار و عضو هیئت مدیره از سال ۱۴۰۰ تاکنون می‌باشد. وی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت بازرسی و مهندسی سازه کیفیت پایدار از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۴۰۰ بوده است. از فعالیت‌های اجرایی او قبل از تاسیس شرکت سولار سازه پایدار می‌توان به سابقه کار اجرایی و مدیریتی از سال ۱۳۶۹ در بخش‌های فنی و مهندسی ریخته‌گری، مدل‌سازی، جوشکاری و عملیات حرارتی در صنایع نساجی، مخازن تحت فشار، نفت ‌وگاز، پتروشیمی و ساختمان‌سازی اشاره کرد.

فعالیت‌های آموزشی و تدریس‌های مختلف ایشان در علم جوشکاری و آزمون‌های غیرمخرب از سال ۱۳۷۹ تا کنون در تمامی عرصه‌های مختلف صنعت ادامه دارد. دکتر چمنی دارای مدارک کارشناسی مهندسی مواد (متالورژی)، مهندس بین‌المللی جوش IWE و کارشناس سطح دو آزمون‌های غیرمخرب، و همچنین کارشناسی ارشد در مدیریت حرفه‌ای در رشته تجارت M.B.A و دکتری مدیریت کسب‌‌وکار D.B.A از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران می‌باشند.

مهندس صبا منصور

کارشناس ارشد مکانیک (سیالات)

مهندس صبا منصور در سال ۱۳۹۹، به عنوان یکی از ۱۰ شاگرد ممتاز از میان ۱۴۰ دانشجوی ورودی، مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران دریافت کرد.

به همین سبب تحصیلات دوره‌ی کارشناسی ارشد را بدون کنکور و با سهمیه‌ی استعدادهای درخشان در گرایش تبدیل انر‍ژی رشته‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران آغاز کرد. ایشان در تابستان ۱۴۰۱، از پایان‌نامه کارشناسی ارشد خود تحت عنوان ”مدل‌سازی و بهینه‌سازی سیستم مدیریت حرارتی باتری سازگار با محیط‌زیست برای خودرو برقی“ دفاع کرد و فارغ‌التحصیل شد.

هم‌اکنون مهندس صبا منصور در حال ادامه‌ی تحصیل در دوره‌ی دکتری مهندسی مکانیک با بورسیه کامل در دانشگاه کرنل (یکی از ۱۰ دانشگاه برتر این رشته در آمریکا) هستند.