تولید پروفیل‌ آلومینیومی

آلومینیوم یک ماده بسیار متداول است که در اکستروژن و شکل‌دهی پروفیل‌ها استفاده می‌شود زیرا دارای خواص مکانیکی مناسب برای شکل دادن مقاطع بیلت است. چکش‌خواری بالای آلومینیوم به این معنی است که این فلز را می‌توان به راحتی و بدون مصرف انرژی زیادی در قالب‌ها و فرآیند شکل‌دهی به مدل‌های مختلف تبدیل کرد. آلومینیوم همچنین دارای نسبت مقاومت به وزن بالایی است که آن را برای کاربردهای صنعتی ایده‌آل می‌کند. پایدار سولار در نظر دارد با تولید پروفیل‌ آلومینیومی آنودایز شده جهت استفاده در فریم پنل خورشیدی چرخه طراحی و ساخت نیروگاه‌های خورشیدی را تکمیل کرده و هزینه‌های راه‌اندازی آن را کاهش دهد.

شمش پروفیل‌ آلومینیومی

تولید پروفیل‌ آلومینیومی آنودایز شده

پایدار سولار اقدام به راه‌اندازی خط تولید پروفیل‌‌های آلومینیومی به روش اکستروژن و با ظرفیت تولید روزانه ۱۰ تن کرده است. پرس موجود در این خط تولید ۱۰۰۰ تن و دارای سیلندرهای هیدرولیک است. قطر پیستون ۷۵۰ میلی‌متر و قطر سیلندر ۱۶۰ میلی‌متری است.

برای تولید قطعات و پروفیل‌‌های آلومینیومی از شمش‌هایی با قطر ۵ اینچ استفاده می‌شود. خطوط تولید این محصول شامل کوره‌های پیش گرمایش شمش‌ها، کوره پیرسختی همچنین واحد آنودایزینگ می‌باشد. پوشش آنودایزینگ قطعات، مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت را بالا برده و امکان راه‌اندازی سیستم‌های خورشیدی را در مناطق گرم و مرطوب فراهم می‌سازد.

پروفیل‌‌های آلومینیومی و پنل خورشیدی

برای تولید پروفیل آلومینیومی قابل استفاده در پنل خورشیدی از بیلت آلومینیوم گرید ۶۰۰۳ استفاده می‌شود. با استفاده از دستگاه اکسترودر، پروفیل با شکل مقطع مورد نیاز تولید و سپس در دستگاه مخصوص آنودایز می‌گردد. پس از برش‌کاری، سوراخ‌کاری و پخ‌زنی، پروفیل‌ها آماده استفاده در خط تولید پنل خورشیدی می‌شوند.

پنل‌های خورشیدی به وسیله فریم آلومینیومی مهار گردیده تا شیشه روی پنل و قسمت پشتی پنل را چفت کند. فریم آلومینیومی، نقشی اساسی در ساختار صفحات خورشیدی دارد. از سوی دیگر، فریم آلومینیومی محتویات داخل پنل را از تنش‌های حرارتی و مکانیکی در زمان نصب محافظت نموده و نقاط اتصال را بر روی سازه مهیا می‌کند.

تولید پروفیل‌ آلومینیومی

طراحی و تولید پروفیل‌ آلومینیومی خود را به ما بسپارید

جهت طراحی و ساخت انواع پروفیل‌های آلومینیومی از طریق فرم تماس با ما سفارش خود را ثبت کنید.