احداث نیروگاه خورشیدی

خورشید منبع بی‌پایانی از انرژی پاک و رایگان را فراهم می‌کند. نیروگاه‌های خورشیدی در مقیاس مسکونی و صنعتی از تعداد زیادی پنل خورشیدی در کنار هم برای جذب انرژی خورشیدی و تبدیل آن به برق استفاده می‌کنند. نیروگاه‌ خورشیدی جایگزین مناسبی برای فناوری‌های سنتی تولید برق مانند نیروگاه‌های زغال‌سنگ، نفت و گاز طبیعی هستند. از سال ۲۰۱۰، بازار پنل‌های خورشیدی رشد قابل توجهی داشته است. تا پایان سال ۲۰۱۸، حداقل ۴۸۰ گیگاوات ظرفیت تولید برق خورشیدی در سراسر جهان نصب شده است. بر اساس پیش‌بینی‌ها، تا سال ۲۰۵۰ حدود ۶۰ درصد از کل برق تولیدی جهان از نیروگاه خورشیدی تأمین خواهد شد.

راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی کوچک و بزرگ

یکی از بهترین و پاک‌ترین روش‌های تولید برق، استفاده از نیروگاه‌ خورشیدی با هزینه احداث و بهره‌برداری کم می‌باشد. از این رو، هر ساله تعداد بیشتری از نیروگاه‌های خورشیدی در سطح دنیا به اجرا می‌رسد. مهم‌ترین جزء تشکیل‌دهنده این نیروگاه‌ها، پنل‌ خورشیدی است.
نیروگاه‌های خورشیدی در مقیاس کوچک (کاربرد خانگی) و مقیاس بزرگ (کاربرد تجاری و صنعتی) قابل بهره‌برداری هستند. پایدار سولار به عنوان تولیدکننده پنل‌ خورشیدی در ایران، با توانایی تولید تجهیزات مرتبط با پروژه‌ها و نیروگاه‌های خورشیدی و در راستای اهداف وزارت نیرو جهت احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور، می‌تواند اقدام به احداث انواع نیروگاه‌های تولید برق خورشیدی کرده و به شبکه تولید برق کشور اضافه کند.

احداث نیروگاه خورشیدی کوچک (کیلووات)

پایدار سولار در راستای نیل به اهداف توسعه برق خورشیدی در کشور، به شما کمک می‌کند تا نیروگاه تولید برق خانگی خود را راه‌اندازی کنید. استفاده از انرژی خورشیدی علاوه بر کاهش هزینه‌های برق مصرفی، به حفظ محیط‌زیست نیز کمک می‌کند. علاوه بر آن دولت برق تولیدی را به صورت تضمینی از شما خریداری می‌کند. 

سیستم‌های فتوولتائیک مسکونی به شبکه برق سراسری متصل می‌شوند. این سیستم‌ها قابلیت ذخیره انرژی اضافی را دارند. در بعضی از کاربردها، باتری‌ها یا مولدهای برق اضافی اغلب به عنوان پشتیبان اضافه می‌شوند تا بدین وسیله سیستم‌های برق مستقل، اجازه کار در شب و زمان‌های دیگر با تابش محدود خورشید را فراهم کنند. 

کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای

یکی از مزایای اصلی استفاده از انرژی خورشیدی، تأمین انرژی پاک و سبز است. و استفاده از پنل های خورشیدی راه‌حل مناسبی برای کمک به کاهش اثر کربن در طبیعت است. به علاوه، پنل‌های خورشیدی هیچ‌گونه گاز گلخانه‌ای یا سایر مواد شیمیایی سمی منتشر نمی‌کنند. استفاده از انرژی خورشیدی گام مهمی در جهت کاهش سرعت گرمایش جهانی و حفظ محیط‌زیست است. حرکت به سمت انرژی‌های سبز و تجدیدپذیر بیش از آنکه یک هزینه باشد یک سرمایه‌گذاری با سوددهی بلندمدت و دائمی است.‌

همین امروز نیروگاه خورشیدی خود را راه‌اندازی کنید

برای راه‌اندازی سیستم خورشیدی در منزل یا واحد تجاری خود و یا احداث نیروگاه خورشیدی صنعتی، با ما تماس بگیرید.