اتاق خبر: تایید عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی

تایید عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی

خبر تایید عضویت ایران در اتحادیه جهانی

عناوین خبر

تایید عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی توسط کمیسیون انرژی

وزیر نیرو از موافقت و تایید اعضای کمیسیون انرژی مجلس برای عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی‌های خورشیدی خبر داد.

وزیر نیرو، علی اکبر محرابیان در مورد جلسه برگزار شده به طور اشتراکی با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای که در ۲ اسفند ۱۴۰۱ با نمایندگان اعضای کمیسیون انرژی داشتیم، موضوع مهم عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی بررسی و در ادامه به برخی پرسش‌های نمایندگان پاسخ داده شد.

وزیر نیرو در راستای فرایند عضویت ایران در اتحادیه جهانی انرژی‌های خورشیدی گفت: لایحه عضویت ایران در این اتحادیه مهم جهانی به اطلاع اعضای کمیسیون انرژی رسید و آن‌ها با اکثریت آرا با این لایحه موافقت کردند.

محرابیان در پی همین موضوع ادامه داد: امیدواریم هر چه سریع‌تر این لایحه به صحن علنی برود و با رای قاطع نمایندگان، ایران به اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی به عنوان یکی از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، بپیوندد.

اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی
اتحادیه جهانی انرژی خورشیدی

وی در پیرامون پاسخ به سوالات اعضای کمسیون نیز گفت: نمایندگان درباره مسائلی از جمله طرح‌های توسعه، طرح‌های شبکه، مدیریت مصرف انرژی و نحوه توزیع اعتبارات پرسش‌هایی داشتند که به آن‌ها پاسخ داده شد و همچنین قرار است در جلسات تخصصی دیگر به تفصیل در رابطه با این موضوعات بحث و تبادل صورت بگیرد.

وزیر نیرو در ادامه با اشاره به کارهای مهمی که برای مدیریت مصرف برق در تابستان سال جاری اجرا شد، اضافه کرد: فرآیند سنگینی برای مدیریت مصرف برق در تابستان سال جاری انجام شده است و کار سنگین‌تری برای مدیریت مصرف در تابستان سال آینده پیش رو خواهیم داشت که بر همین اساس وزارت نیرو تلاش کرده است با طراحی و تنظیم ۱۴۰ اقدام مهم در حوزه‌هایی مانند طرح‌های توسعه نیروگاهی، توسعه شبکه و پست، رفع محدودیت‌های نیروگاهی، تامین آب و سوخت کافی برای نیروگاه‌ها، ارتقای توان نیروگاه‌ها و تعمیرات نیروگاهی، محدودیت‌های برقی در سال ۱۴۰۲ را به حداقل برساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار انرژی خورشیدی در پایدار سولار:

اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی درباره پنل‌های خورشیدی در پایدار سولار

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب سایت در خبرنامه عضو شوید