اتاق خبر: راه اندازی بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی بحرین

راه اندازی بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی بحرین

نیروگاه خورشیدی در بحرین

عناوین خبر

بحرین در حال معامله برای راه‌اندازی بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی است. حمیدین، وزیر برق و امور آب گفت که این اقدام به عنوان بخشی از برنامه اقدام ملی انرژی‌های تجدیدپذیر بحرین صورت می‌گیرد.

پروژه انرژی خورشیدی ۷۲ مگاواتی

بحرین قرار است یک پروژه انرژی خورشیدی ۷۲ مگاواتی، به عنوان بزرگترین پروژه در نوع خود در این کشور، در صخیر توسعه دهد. به گزارش آژانس باختر، این پروژه شامل سیستم‌های خورشیدی روی پشت‌بام، روی زمین، پارکینگ خودرو و ایستگاه‌های  شارژ وسایل نقلیه الکتریکی است.

پنل خورشیدی در بحرین
پنل خورشیدی در بحرین

مزایای این پروژه؛ صرفه جویی در هزینه کل انرژی و کاهش انتشار کربن

توافقنامه ای در این رابطه در  تاریخ ۱۵ اوت تحت حمایت یاسر بن ابراهیم حمیدین، وزیر برق و امور آب پادشاهی امضا شد. حمیدین گفت که این اقدام به عنوان بخشی از برنامه اقدام ملی انرژی‌های تجدیدپذیر بحرین انجام می‌شود و افزود که به صرفه‌جویی در هزینه کل انرژی و کاهش انتشار کربن کمک می‌کند.

وی افزود که این در راستای هدف پادشاهی برای رسیدن به کربن صفر تا سال ۲۰۶۰ و دستیابی به توسعه اقتصادی پایدار برای شهروندان است.

هدف پادشاهی برای دستیابی به هدف منابع انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۵

وزیر انرژی خورشیدی گفت که پروژه انرژی خورشیدی ۲۸ درصد از هدف پادشاهی برای دستیابی به ۲۵۰ مگاوات از منابع انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۵ را تشکیل می‌دهد.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده بهینه از مناطق بزرگ کشور برای تولید انرژی خورشیدی، افزود: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی به اقتصاد پایدار و گسترش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر کمک می‌کند.

همچنین گفته شده است جزییات بیشتر پروژه، مشترکین، سهامداران و … به زودی نتشر خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار انرژی خورشیدی در پایدار سولار:

اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی درباره پنل‌های خورشیدی در پایدار سولار

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب سایت در خبرنامه عضو شوید